Spawanie TIG to jedna z najpopularniejszych metod spawania. Jest to spawanie elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych. Podczas spawania tą metodą, pomiędzy nietopliwą elektrodą wolframową a materiałem spawanym powstaje łuk spawalniczy. Gaz osłonowy jest tutaj obojętny i nie ma wpływu na sam proces spawania. Zazwyczaj jest to argon, który chroni przed utlenianiem zarówno jeziorko spawalnicze, jak i elektrodę uchwytu. Metoda ta może być wykorzystywana w spawaniu ręcznym lub automatycznym. Jest to niewątpliwie jedna z najbardziej uniwersalnych metod wykorzystywanych w spawalnictwie.
Spawanie TIG (Tungsten Inert Gas) to wytwarzanie łuku elektrycznego przy pomocy nietopliwej elektrody wolframowej w osłonie gazu obojętnego chemicznie – to bardzo uniwersalna metoda spawania prawie wszystkich metali i stopów. Do głównych zalet spawania metodą TIG można zaliczyć fakt, że można w ten sposób spawać nawet bardzo cienkie blachy (od 0,5 mm). Taki proces spawania można również łatwo zautomatyzować i zmechanizować, jest stosowany w bardzo wielu gałęziach przemysłu.
Spawanie metodą TIG ma też swoje wady. Jedną z najczęściej wymienianych jest niewielka prędkość spawania, która przekłada się na mniejszą wydajność całego procesu spawania. Jakie są jeszcze wady spawania tig?
Skontaktuj się z nami – nasi specjaliści dobiorą odpowiednie metody spawania do Twoich potrzeb. Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji, z wieloletnim doświadczeniem w branży – oferujemy szereg usług oraz ogromny asortyment urządzeń spawalniczych od wiodących, renomowanych producentów oraz wszystkie niezbędne akcesoria spawalnicze.
Co możemy dla Ciebie zrobić?
Zobacz pełną ofertę Tomsystem na naszej stronie firmowej: www.tomsystem.pl